WygodaNowoczesność
 

 O szkole

 Dyrekcja

 Statut

 Koncepcja szkoły

 Kontakt

 BIP

 Aktualności 

 Projekt                    "Edukacja z przyszłością"

  LGPW (Platforma Wiedzy)

 Informacje dla rodziców 

 Projekty

 Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016     

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Projekt edukacyjny

 O nas

 Aktualności

 Zajęcia w przedszkolu

 Kalendarium

Galeria

 Kontakt

 Archiwum

 Biblioteka zaprasza

 Regulamin

 Aktualności

 Konkursy

O czym warto wiedzieć

        Rodzice

        Nauczyciele

 Gdzie szukać pomocy - 

   ważne telefony

Programy

        Szkolny Program 

         Wychowawczy

       Szkolny Program 

        Profilaktyki

       Zapobieganie 

     Narkomanii                  

        w  Lubuskich 

        Gimnazjach 

        i Szkołach 

        Ponadgimnazjalnych

 Galeria

 Godziny pracy

 Cele i zadania

 Regulaminy

 Aktualności

 Galeria

 Aktualności sportowe

 Osiągnięcia 

 Galeria 

 Kontakt

 Zarząd

 Aktualności

Archiwum

Osiągnięcia   uczniów

Rok szkolny 2014/2015

 

Dnia 07.03.2015 r.  w Szkole Podstawowej nr 4 w Gorzowie Wielkopolskim odbył się konkursu wojewódzki z historii  i społeczeństwa dla uczniów Szkół podstawowych województwa lubuskiego.  Szkołę Podstawowa  w Słońsku reprezentował Uczeń klasy VI a Jakub Forgacz , który  w finale konkursu wojewódzkiego z historii i społeczeństwa zdobył      27p/30 punktów ( 90 %)  uzyskując tytuł laureata  konkursu przedmiotowego  z historii i społeczeństwa.

Gratuluje i życzę kolejnych sukcesów edukacyjnych:)

 

 Nauczyciel historii i społeczeństwa oraz  wiedzy o społeczeństwie 

w  Zespole Szkół  w Słońsku

mgr Mariusz Wojnarowski

                              

a tak było w roku szkolnym 2013/2014...

                               

 

Osiągnięcia   uczniów

Rok szkolny 2012/2013

SZKOŁA PODSTAWOWA

 

I miejsce w międzyszkolnym konkursie „Ekologia w liczbach”

1.   Baranowska Weronika

2.  Czarnecka Karolina

3.  Mioduszewska Kalina

 

Tytuł finalisty w etapie wojewódzki konkurs z historii i społeczeństwa

 1.   Baranowska Weronika

2.  Czarnecka Karolina

 

Ogólnopolski konkurs „ ZUCH” – laureaci

1.   Krzyśków Amelia – 176 pkt.

2.  Musiał Alicja – 169 pkt.

 

 Konkurs „ Twoja Wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” kwalifikacja do etapu wojewódzkiego 

1.   Błauciak Wiktoria – I miejsce w grupie uczniowie 1-3 klasy szkoły podstawowej

2.  Zamłynna Zuzanna- III miejsce w grupie uczniowie 1-3 klasy szkoły   podstawowej

3.  Buchajczyk Łukasz – II miejsce w grupie uczniowie 4- 6 klasy szkoły podstawowej

 

I miejsce w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

1.   Burkiewicz Włodzimierz

2.  Cieciura Tomasz

3.  Hertel Kamil

4.  Jankowski Grzegorz

5.  Łuczka Dominik

6.  Mordak Bartosz

7.  Pater Mateusz

8.  Sitarz Patryk

9.  Wasielewski Piotr

10.   Wyczechowski Marcin

 

II miejsce w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt 

1.   Baranowska Weronika

2.  Błaszczyk Weronika

3.  Chochulska Marta

4.  Janicka Wiktoria

5.  Januszewska Żaneta

6.  Kurzeja Kamila

7.  Schliewenz Sara

8.  Soczawa Klaudia

9.  Soczawa Marlena

10.   Szczęch Małgorzata

11.    Tchórz Wiktoria

12.   Wieczorek Paulina

 

Lubuska  Olimpiada  Młodzieży w  lekkoatletyce

    III  miejsce   sztafeta  4 x 100m

1.    Soczawa Magdalena

2.   Soczawa Klaudia

3.   Schliewenz Sara

4.   Kurzeja Kamila

    III  miejsce   sztafeta  4 x 100m 

1.     Hertel Kamil

2.    Markuszewski Michał

3.    Cieciura Tomasz

     II  miejsce    bieg  na  60m

   1.  Cieciura Tomasz

     III  miejsce   w skoku dal

   1.  Kurzeja Kamila

     III  miejsce   w pchnięciu kulą

1.      Sitarz Patryk

2.      Wieczorek Paulina

     III  miejsce   w biegu na 300m

1.     Wasielewski  Piotr

   III  miejsce   w biegu na 600m

    1.   Wyczechowski  Marcin

     II  miejsce  w rzucie piłeczką palantową

1.      Chochulska Marta

   I  miejsce  w pchnięciu kulą  

1.      Tchórz Wiktoria

 

     Międzynarodowe Mistrzostwa Młodzieży w tenisie stołowym

1.      Lewaszkiewicz Filip

2.    Wiącek  Amelia

 

V  Otwarte Mistrzostwa Powiatu Sulęcińskiego w tablice mnożenia

     I miejsce  w kategorii  indywidualnej kl. V

1.     Wiącek  Kacper

      I miejsce  w kategorii  indywidualnej kl. III

1.     Nowogram  Bartłomiej

      I miejsce  w kategorii  chłopców

   1.   Nowogram  Bartłomiej

      I miejsce w  Międzyszkolnym  Konkursie Przyrodniczym

1.     Baranowska  Weronika

2.    Czarnecka Karolina

3.    Skrzypnik Martyna

 

 

KOLEJNE SUKCESY  NASZYCH UCZNIÓW

 

Dnia 05.01.2013 r. w Zespole Szkół w Górzycy  odbył się konkurs rejonowy  z  Historii   i Społeczeństwa dla klas IV – VI Szkoły  Podstawowej.  W konkursie brały  udział najlepsze osoby z powiat sulęcińskie i  słubickiego , które w konkursach szkolnych uzyskały minimum 80 % zdobytych punktów. Z 49  osób,  które brały udział w konkursie rejonowym z historii  i społeczeństwa  z powiatu sulęcińskiego  i  słubickiego  do konkursu  wojewódzkiego  dostały się 4 osoby, które uzyskały minimum  36 p/40 p możliwych . Nominację do konkursu  wojewódzkiego  dostała jedna osoba ze szkoły podstawowej w Słubicach , jedna osoba ze szkoły podstawowej w Sulęcinie oraz dwie uczennice  ze Szkoły Podstawowej w Słońsku: Karolina Czarnecka klasa VI a, Weronika Baranowska klasa VI a.

Gratulujemy i życzymy sukcesów podczas konkursu wojewódzkiego  z Historii i  Społeczeństwa, który  odbędzie się w kuratorium oświaty w Gorzowie Wielkopolskim.

 

Nauczyciel Historii  i Społeczeństwa w klasach IV – VI  mgr Mariusz Wojnarowski

Dnia 16.02.2013 r.  w Szkole Podstawowej nr 11 w Zielonej Górze, odbył się konkurs wojewódzki z historii i społeczeństwa dla klas IV – VI Szkoły Podstawowej. W konkursie brały udział najlepsze osoby   województwa Lubuskiego,  które w konkursach rejonowych uzyskały 36p /40  czyli  90 % zdobytych punktów.  Z rejonu 3 czyli powiatu Sulęcińskiego i  Słubickiego  do konkursu wojewódzkiego dostały się cztery osoby  w tym dwie ze Szkoły Podstawowej w Słońsku :Weronika Baranowska klasa VIa  i Karolina Czarnecka klasa VIa. Uczennice uzyskały tytuł finalisty konkursy wojewódzkiego z historii i  społeczeństwa.  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w  nauce.

 

                            Nauczyciel Historii i  Społeczeństwa  Mariusz Wojnarowski

 

 

KONKURS WIEDZY O PRZYSŁOWIACH

 

Dnia 04.12.2012 r. o godz. 11.00 w Filii Biblioteki Pedagogicznej w Sulęcinie odbył się Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Przysłowiach. W konkursie brały udział reprezentacje szkół podstawowych  powiatu sulęcińskiego.

Szkołę Podstawową w Słońsku reprezentowały uczennice klas szóstych: Karolina Czarnecka (kl. VI a) i Kalina Mioduszewska (kl. VI b), które zajęły  II miejsce.

Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Karolinie i Kalinie gratulujemy sukcesu!

 

Wychowawca i nauczyciel języka polskiego

Iwona Matkowska

 

W maju 2012 roku grupa uczniów szkoły podstawowej wzięła udział w gminnym konkursie pt: "Mój ulubiony park narodowy", organizowanym przez pracowników parku narodowego " Ujście Warty", prowadzonym przy udziale szkoły podstawowej nr 2 w Kostrzynie nad Odrą.

Uczniowie wzięli udział w tym konkursie pierwszy raz i zajęli pierwsze miejsce.

Marzena Downar - Zapolska

 

CERTYFIKAT    „BEZPIECZNA SZKOŁA”

                                      INICJATYWA:

   -  BIEGI  IM. ROBERTA  BARTKA

   -  DNI  SŁOŃSKA  I  FESTYN  RODZINNY

   -  FINAŁ  WIELKKIEJ  ORKIESTRY  ŚWIĄTECZNEJ  POMOCY

   - „GÓRA  GROSZA”

  -  VIII  MIEJSCE  W  MISTRZOSTWACH  POLSKI  KATEDÓW  W  WĘDKARSTWIE       

      SPŁAWIKOWYM

  -  I  i  II   MIEJSCE  KATEDÓW  W  MISTRZOSTWACH  OKRĘGU  GORZOWSKIEGO

  -  WIGILIA  DLA  SAMOTNYCH

  -  II  MIEJSCE  W  BIEGU  NA  400 M  DZIEWCZĄT KL. III- IV

  -  II  MIEJSCE  W  BIEGU  NA  700 M  CHŁOPCÓW  KL. V – VI

  -  III MIEJSCE  W  TURNIEJU  REJONOWYM  KOSZYKÓWKI  DZIEWCZĄT  - GIMNAZJUM

  -  II  MIEJSCE  W  POWIATOWYCH  INDYWIDUALNYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

     CHŁOPCÓW

 

OSIĄGNIĘCIA

MATEMATYKA    -   SZKOŁA   PODSTAWOWA    

                   POWIATOWE  MISTRZOSTWA  W TABLICZCE  MNOŻENIA  W  KRZESZYCACH

                          III  miejsce   w  2010r.

                           I  miejsce    w  2011r.

  II miejsce    w  2012r.

                POWIATOWY  KONKURS  MATEMATYCZNY „O ZŁOTY  ABAKUS  STAROSTY”  SULĘCIN

                           miejsce  zespołowo  w  2012r.

                           I  miejsce  w  kategorii  indywidualnej

                EKOLOGIA  W  LICZBACH   KOSTRZYN

                           II miejsce  w  2012r.

                           II miejsce  w  2010r.

Szata Graficzna Buchajczyk Grażyna