WygodaNowoczesność
 

 O szkole

 Dyrekcja

 Statut

 Koncepcja szkoły

 Kontakt

 BIP

 Aktualności

 Projekt                    "Edukacja z przyszłością" 

  LGPW (Platforma Wiedzy)

 Informacje dla rodziców  

 Projekty

 Wykaz podręczników na rok szkolny 2015/2016  

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Osiągnięcia

 Konkursy

 Informacje

 Galeria

 Zajęcia pozalekcyjne

 Projekt edukacyjny

 O nas

 Aktualności

 Zajęcia w przedszkolu

 Kalendarium

Galeria

 Kontakt

 Archiwum

 Biblioteka zaprasza

 Regulamin

 Aktualności

 Konkursy

O czym warto wiedzieć

        Rodzice

        Nauczyciele

 Gdzie szukać pomocy - 

   ważne telefony

Programy

        Szkolny Program 

         Wychowawczy

       Szkolny Program 

        Profilaktyki

       Zapobieganie 

     Narkomanii                  

        w  Lubuskich 

        Gimnazjach 

        i Szkołach 

        Ponadgimnazjalnych

 Galeria

 Godziny pracy

 Cele i zadania

 Regulaminy

 Aktualności

 Galeria

 Aktualności sportowe

 Osiągnięcia 

 Galeria 

 Kontakt

 Zarząd

 Aktualności

Archiwum

 

Osiągnięcia   uczniów

 

 

Rok szkolny 2014/2015

 

Wojewódzki Konkurs Mitologiczny

w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy

 

     

 

W piątek 27 marca w Słubicach odbył się  finał wojewódzki Konkursu Mitologicznego organizowanego w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy.

Do konkursu zgłosiło się 10 drużyn z województwa lubuskiego. Drużyna ze Zespołu Szkół w Słońsku w składzie: Karolina Czarnecka, Bartosz Łyczkowski i Cyprian Tatarewicz          zajęła III miejsce.

mgr Artur Wysokiński

 

Rok szkolny 2012/2013

 

GIMNAZJUM

 

Konkurs „ Twoja Wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu” kwalifikacja do etapu wojewódzkiego

 

1.     Hruszowiec Krystian – I miejsce w grupie uczniowie gimnazjum

2.    Błauciak Aleksandra – II miejsce w grupie uczniowie gimnazjum

 

 I miejsce w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej

„ Z UNIĄ EUROPEJSKĄ ZA PAN BRAT”

 

1.     Boszkiewicz Jakub

2.    Hrysiukowicz Jan

3.    Matkowska Małgorzata

 

I miejsce w rozgrywkach koszykówki chłopców  w Gimbasket  i  II miejsce w półfinale wojewódzkim

1.     Grajewski Patryk

2.    Hrysiukowicz Jan

3.    Lewandowski Bartosz

4.    Matkowski Piotr

5.    Myc Bartosz

6.    Orluk Kamil

7.    Pietruszka Paweł

8.    Pryputniewicz Dawid

9.    Rogacki Krystian

         II miejsce w turnieju  rejonowym koszykówki dziewcząt

1.     Marecka Joanna

2.    Szczęch Jagoda

3.    Wellnowska Nikola

4.    Warzocha Maja

5.    Sokolnicka Kamila

6.    Lis Danuta

7.    Kowalczyk Dominika

8.    Jakubowska Paulina

9.    Sokolnicka Aleksandra

10. Sokolnicka  Karolina

11.  Cieciura  Katarzyna

12. Januszewska Eliza

13. Błauciak Patrycja

14. Kraska Nikola

 II miejsce w turnieju powiatowym piłki nożnej dziewcząt

1.      Kowalczyk Dominika

2.     Marecka Joanna

3.     Sokolnicka Aleksandra

4.     Szczęch Jagoda

5.     Warzocha Maja

6.     Wellnowska Nikola

II miejsce w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych chłopców

1.     Burkiewicz Seweryn

2.    Chomicz Kamil

3.    Hruszowiec Krystian

4.    Hrysiukowicz Jan

5.    Kardasz Rafał

6.    Kasjaniuk Wojciech

7.    Mężyński Bartosz

8.    Soczawa Patryk

9.    Tatarewicz Cyprian

10. Tatarewicz Krystian

11.  Torczyński Kornel

12. Ustrzycki Paweł

 

III miejsce w zawodach powiatowych w sztafetowych biegach przełajowych dziewcząt

1.     Cieciura Katarzyna

2.    Ilnicka Patrycja

3.    Januszewska Eliza

4.    Kraska Nikola

5.    Kryczka Aleksandra

6.    Masiewicz Klaudia

7.    Sokolnicka Aleksandra

8.    Sokolnicka Karolina

9.    Warzocha Maja

10. Wellnowska Nikola

  II miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym  „O Złoty  Abakus  Starosty”

1.      Boszkiewicz  Jakub

 I miejsce w Lubuskiej  Gimnazjalnej Platformie Wiedzy  „Matematyka w przyrodzie”

2.     Hrysiukowicz Jan

 

Dnia 10.05.2013 r. w Gimnazjum nr 2 w Kostrzynie nad Odrą odbył się    I międzyszkolny konkurs wiedzy o Unii Europejskiej „Z Unią europejską za pan brat”.  Konkurs  składał się z kilku etapów (test z 25 pytań o państwach unijnych, przyporządkowanie państwom UE flag i stolic, referat odnośnie korzyści dla Polski z przyjęcia waluty euro oraz  znajomość sławnych postaci historycznych). Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Słońsku w składzie: Małgorzata Matkowska IIIb, Jan Hrysiukowicz IIIc oraz Jakub Boszkiewicz IIIc nie dali szans rówieśnikom z innych szkół i odnieśli zwycięstwo uzyskując  I miejsce. Uczniowie otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody książkowe.        

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

nauczyciel historii w SP i wiedzy o społeczeństwie w Gimnazjum               mgr Mariusz Wojnarowski

              

Dnia 30 .11 .2012 r.  W SOKSIR (Sulęcińskim Ośrodku Sportu i Rekreacji) odbył  się konkurs finałowy  konkursu  z Wiedzy  o Społeczeństwie „Ziemia Lubuska w Unii Europejskiej”.  W konkursie brali  udział uczniowie ze szkół gimnazjalnych  powiatu  Sulęcińskiego,  którzy po etapie  szkolnym dostali  się  na konkurs finałowy. Konkurs został  zorganizowany  przez Stowarzyszenie Młodych Lubuszan.  Tematyka finałowego konkursu  dotyczyła zagadnień związanych z historią Unii Europejskiej, najważniejszymi  postaciami,  wydarzeniami  oraz traktatami tworzącymi podstawę UE. Ponadto  uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat  samorządu   terytorialnego.

 Uczniowie Publicznego  Gimnazjum w Słońsku  wykazali  się ogromną wiedzą na temat  działalności i  funkcjonowania UE, czego  dowodem  są miejsca, które uzyskali :

I – miejsce Małgorzata Matkowska  z klasy III b

II  miejsce Hrysiukowicz Jan III c

III miejsce Matkowski Piotr III c

IV miejsce Boszkiewicz Jakub III c 

VI  miejsce Bartosz Myc III c

VII miejsce Dominika Kowalczyk III a

VIII miejsce Paweł Pietruszka III b

IX miejsce  Natalia Kurzawa II b

X miejsce  Maciej Kryczka III a

Uczniowie otrzymali  wspaniałe nagrody:  książki,  a trzy pierwsze miejsca,  poza wspaniałymi nagrodami  książkowymi, także jednorazowe stypendia naukowe.

Zwycięzcom gratulujemy  i życzymy  dalszych  sukcesów  !!

Nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie

 Mariusz Wojnarowski

 

WOJEWÓDZKI KONKURS MITOLOGICZNY

W RAMACH LUBUSKIEJ GIMNAZJALNEJ PLATFORMY WIEDZY

 

W piątek 16 marca br. w Słubicach odbył się finał wojewódzki Konkursu Mitologicznego organizowanego w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy.

Do konkursu zgłosiło się 8 drużyn z województwa lubuskiego. I miejsce i tytuł laureata otrzymała drużyna z Zespołu Szkół w Słońsku w następującym składzie: Joanna Komarnicka - Tatarynowicz, Paulina Pakłos, Jan Hrysiukowicz. 

Chciałbym również zaznaczyć, że zdobywając tytuł laureata konkursu mitologicznego nasi uczniowie uzyskali tym samym  tytuł Finalisty Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy.

Laureaci i finaliści Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy organizowanej w danym roku szkolnym otrzymują dyplomy podpisane przez  Koordynatora LGPW i Burmistrza Sulęcina oraz zaświadczenia wydane przez Lubuskiego Kuratora Oświaty uprawniające do przyznania absolwentom gimnazjum dodatkowych punktów podczas rekrutacji do szkół ponad-gimnazjalnych województwa lubuskiego w roku szkolnym 2011/12.

Dyplomy, zaświadczenia i nagrody wręczane są w czerwcu danego roku szkolnego podczas uroczystego zakończenia określonej edycji Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy, które organizuje Koordynator LGPW.

Jako nauczyciel przygotowujący uczniów do konkursu mitologicznego chciałbym im pogratulować  i życzyć dalszych sukcesów!

10.02.2012 r. w Zespole Szkół w Słońsku odbył się konkurs - Ryby Słodkowodne Regionu- również              w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy. I miejsce i Tytuł Laureata zdobyła uczennica naszej szkoły Aleksandra Korolewicz.

Oli również życzę dalszych sukcesów!

 

mgr Artur Wysokiński

 

 

WOJEWÓDZKI KONKURS „RYBY SŁODKOWODNE REGIONU”  W RAMACH LUBUSKIEJ  GIMNAZJALNEJ PLATFORMY WIEDZY

 

Dnia 10.02.2012 w Zespole Szkół w Słońsku odbył się finał konkursu „Ryby słodkowodne regionu” w ramach Lubuskiej Gimnazjalnej Platformy Wiedzy. Do konkursu zakwalifikowali się uczniowie z Gimnazjum nr.1 z Kostrzyna nad Odrą, z Gimnazjum z Sulęcina oraz z Gimnazjum ze Słońska.

Tytuł laureata konkursu zdobyła uczennica Gimnazjum ze Słońska – Aleksandra Korolewicz.

        Serdecznie gratuluję i życzę kolejnych sukcesów.

Marta Róż

 

 

CERTYFIKAT    „BEZPIECZNA SZKOŁA”

                                      INICJATYWA:

   -  BIEGI  IM. ROBERTA  BARTKA

   -  DNI  SŁOŃSKA  I  FESTYN  RODZINNY

   -  FINAŁ  WIELKKIEJ  ORKIESTRY  ŚWIĄTECZNEJ  POMOCY

   - „GÓRA  GROSZA”

  -  VIII  MIEJSCE  W  MISTRZOSTWACH  POLSKI  KATEDÓW  W  WĘDKARSTWIE       

      SPŁAWIKOWYM

  -  I  i  II   MIEJSCE  KATEDÓW  W  MISTRZOSTWACH  OKRĘGU  GORZOWSKIEGO

  -  WIGILIA  DLA  SAMOTNYCH

  -  II  MIEJSCE  W  BIEGU  NA  400 M  DZIEWCZĄT KL. III- IV

  -  II  MIEJSCE  W  BIEGU  NA  700 M  CHŁOPCÓW  KL. V – VI

  -  III MIEJSCE  W  TURNIEJU  REJONOWYM  KOSZYKÓWKI  DZIEWCZĄT  - GIMNAZJUM

  -  II  MIEJSCE  W  POWIATOWYCH  INDYWIDUALNYCH  BIEGACH  PRZEŁAJOWYCH

     CHŁOPCÓW

 

OSIĄGNIĘCIA

HISTORIA

1.     II  -  miejsce   FINALISTY    W  WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE  MITOLOGICZNYM   -  ROK  2011

2.    LAUREAT    W  WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE  MITOLOGICZNYM  -   ROK  2012

3.    LAUREAT    W  WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE  MITOLOGICZNYM -  ROK  2012

4.    LAUREAT    W  WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE  MITOLOGICZNYM -  ROK  2012

BIOLOGIA

                  LAUREAT    W  WOJEWÓDZKIM  KONKURSIE  „RYBY SŁODKOWODNE   REGIONU”   

                        -  ROK  2012

GEOGRAFIA

                 I miejsce i  tytuł  LAUREATA    W  KONKURSIE  PRZYRODNICZO-ŁOWIECKIM

                        O  NAGRODĘ  IM.  W. KORSAKA  W   ROKU:

                          - 2008,  2009,  2010,  2012

 MATEMATYKA    -  GIMNAZJUM

                 POWIATOWY  KONKURS  MATEMATYCZNY „O ZŁOTY  ABAKUS  STAROSTY” SULĘCIN

                           miejsce  zespołowo  w  2010r.

                           II miejsce  w  kategorii  indywidualnej  W  2010r.

                           II  miejsce  zespołowo  w  2012r.

                           II miejsce  w  kategorii  indywidualnej  W  2012r.

 

WAŻNIEJSZE SUKCESY SMW

2011 ROK

II M-CE KAT. JUNIOR W MISTRZOSTWACH OKRĘGU GORZOWSKIEGO

 

I M-CE, II M-CE KAT. KADET W MISTRZOSTWACH OKRĘGU GORZOWSKIEGO

 

II M-CE, III M-CE KAT. KADET W PUCHARZE BARLINKA

 

I M-CE, II M-CE KAT. KADET W PUCHARZE SŁUBIC

 

II M-CE, III M-CE, IV M-CE KAT. KADET
W GORZOWSKIM DNIU DZIECKA

 

VIII M-CE W XXV MISTRZOSTWACH POLSKI KADETÓW U-14 W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM

 

1 M-CE, II M-CE W KAT. KADET W GRAND PRIX OKRĘGU GORZOWSKIEGO

 

IV M-CE W KAT. JUNIOR W GRAND PRIX OKRĘGU GORZOWSKIEGO

 

I M-CE W KAT. KOBIET W PUCHARZE
IM. STANISŁAWA ZALEWSKIEGO

 

2012 ROK

I M-CE KAT. KADET W PUCHARZE
KANAŁU ULGI W GORZOWIE WLKP.

 

V M-CE KAT. JUNIOR W PUCHARZE
KANAŁU ULGI W GORZOWIE WLKP.

 

I M-CE, III M-CE W KAT. KADET W GRAND PRIX OKRĘGU GORZOWSKIEGO

 

IV M-CE, V M-CE W KAT. JUNIOR
W GRAND PRIX OKRĘGU GORZOWSKIEGO

 

I M-CE, II M-CE, III M-CE W KAT. KADET
W PUCHARZE BARLINKA

 

IV M-CE, V M-CE W KAT. JUNIOR W PUCHARZE BARLINKA

 

UDZIAŁ KADETA W XXVI MISTRZOSTWACH POLSKI U-14 W WĘDKARSTWIE SPŁAWIKOWYM

 

 

Znowu jesteśmy najlepsi!

To już VII edycja ,,Konkursu Przyrodniczego o Nagrodę Włodzimierza Korsaka’’ organizowanego przez Okręgową Radę Łowiecką Polskiego Związku Łowieckiego w Gorzowie Wielkopolskim, objętego patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty. W konkursie wzięła udział młodzież gimnazjalna z lubuskich szkół, w tym także z Publicznego Gimnazjum w Słońsku, w składzie: Klaudia Krzywaźnia, Roksana Kaprzyk, Paulina Pakłos, Aleksandra Korolewicz, Joanna Komarnicka-Tatarynowicz, Kamila Kardasz, Patrycja Błauciak, Jan Hrysiukowicz oraz Kamil Stępień.

Odwiedziliśmy siedzibę Parku Narodowego ,,Ujście Warty’’, ścieżkę przyrodniczą ,,Bobrowym Szlakiem’’, nawiązaliśmy współpracę z nadleśnictwem Rzepin oraz Kołem Łowieckim ,,Dzik’’ w Słońsku.  Odwiedziliśmy również pomnik patrona konkursu oraz pogłębialiśmy swoją wiedzę poznając sekrety pracy leśnika zapoznając się z wiadomościami z dziedziny ochrony środowiska.

Cały nasz zespół wykonał razem m.in. album z wyjątkową okładką jelenia, prezentację na temat zabytku kultury, napisaliśmy opowiadanie o tematyce przyrodniczo-łowieckiej, wiersz pt.: ,,Gotycka Perełka’’ wykonaliśmy ilustracje do opowiadania.

Kolejnym i ostatnim etapem, był test pisemny z wiedzy o ochronie środowiska, łowiectwa oraz życia i twórczości Włodzimierza Korsaka.. i tu nie zawiedliśmy, byliśmy najlepsi!

Ciężko pracowaliśmy i doczekaliśmy się upragnionego wyniku.

Czwarty rok z rzędu zdobyliśmy I miejsce i wywalczyliśmy tytuł Laureata.

Serdecznie dziękujemy Panu Mirosławowi Więckowskiemu, Prezesowi Koła Łowieckiego "Dzik" w Słońsku który wprowadził nas w arkana wiedzy łowieckiej.

        Dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół w Słońsku w osobach Pani Dyrektor Urszuli Jarmuszka, Wice Dyrektor Pani Danucie Gramsa, którzy wspierali nas przez cały okres pracy, Panu Janowi SmętkowskiemuPanu Zbigniewowi Zyzakowi oraz Państwu Elżbiecie i Mirosławowi Błauciak, bez których wsparcia nie byłaby możliwa realizacja zadań konkursowych.

Dziękujemy.

Uczniowie biorący udział w konkursie  oraz opiekun grupy Grażyna Buchajczyk

Od lewej: K. Krzywaźnia, P. Pakłos, A.Korolewicz, R. Kaprzyk, K. Stępień,K. Kardasz, J. Komarnicka-Tatarynowicz, P. Błauciak,  P. Grażyna Buchajczyk.

 

                       

            

 

Szata Graficzna Buchajczyk Grażyna